Komunikat Rady Rodziców

Drodzy Rodzice i Przyjaciele.

Po wakacjach ponownie spotykamy się w Naszej Szkole. Niektórzy po raz pierwszy, inni kolejny raz wspólnie z dziećmi witają nowy rok szkolny 2018/2019. Pragniemy zaprosić wszystkich rodziców i przyjaciół szkoły do współpracy, celem której jest stworzenie jak najlepszych warunków umożliwiających naszym dzieciom wszechstronny rozwój i wsparcie w czasie pobytu w szkole.

Wzorem ostatnich lat chcielibyśmy, wraz z Wami drodzy Rodzice, Dyrekcją szkoły, Gronem Pedagogicznym i Samorządem Uczniowskim, zrealizować jak najwięcej pomysłów i planów. Do tej pory wspieraliśmy uczniów biorących udział w kółkach zainteresowań, konkursach, zawodach i olimpiadach oraz w różnych imprezach okolicznościowych. Staraliśmy się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom poprzez działania, które są skierowane do naszych dzieci i mają na celu ich dobro, bezpieczeństwo i rozwój. Sprawozdania z tych akcji publikowaliśmy na stronie internetowej szkoły.

Radę Rodziców tworzymy My, rodzice, poprzez wybranych i oddelegowanych przez nas przedstawicieli. Rada w porozumieniu z Dyrekcją szkoły może dokonać wiele, ale bez wsparcia finansowego nie będzie to możliwe.

Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem o wpłaty na Fundusz Rady Rodziców. Nie narzucamy kwot wpłat, każda „złotówka” będzie mile widziana - w myśl powiedzenia:

„Grosz do grosza, będzie pół trzosa.

Cent do centa zbierze się renta.

Ziarenko do ziarenka, a zbierze się miarka.

Do grosza grosz to się napełni trzos”.

Pieniądze zebrane przez Radę na Fundusz służą między innymi do:    pomocy w organizacji wycieczek, wyjazdów na zieloną szkołę, dyskotek, koncertów itp., fundowaniu nagród dla dzieci za ich osiągnięcia, dbania o wizerunek szkoły (kwiaty, akcesoria do akwarium szkolnego, nowoczesne pomoce naukowe itp.), zachęcania naszych dzieci do udziału w różnorodnych konkursach i kółkach zainteresowań poprzez dofinansowanie i fundowanie nagród, organizowania różnych akcji, mających na celu urozmaicenie życia szkolnego.

W życiu spotykamy się często z sytuacjami losowymi innych ludzi i wpieramy je w miarę swoich możliwości, także i w naszej społeczności szkolnej chcemy ich wspierać. Jak w każdej szkole tak i u nas są dzieci, których rodziców nie zawsze stać na wyjazdy do kina czy wycieczki szkolne. Ten fundusz, między innymi jest po to, aby wspomóc te osoby choćby częściowo.

Wyżej wymienione cele mogą zostać zrealizowane tylko dzięki Państwa pomocy, dlatego jeszcze raz prosimy o liczne wsparcie naszego wspólnego Funduszu.

Ponadto informujemy, iż wszyscy członkowie Rady Rodziców działają społecznie. Każda wydana przez Radę Rodziców złotówka jest skrupulatnie rozliczana, a każdy wydatek jest dokładnie przemyślany i omawiany na spotkaniach Rady. Pełne rozliczenie finansowe oraz sprawozdania z zebrań są udostępniane na każdy wniosek.

Składka na Fundusz Rady Rodziców  to pieniądze w 100% przeznaczone na nasze dzieci.

Nr konta bankowego Rady Rodziców:

Bank Spółdzielczy "Bank Rolników" w Opolu

Twitter MySpace Skype Vimeo