Strona startowa

biedronka 1

"Nikt nie żyje dzięki sobie
i tylko dla siebie"
                  
ks. Jan Twardowski  
                                                  

 Orzeł

Jeszcze raz Szlachetna Paczka...

W tym roku po raz kolejny – 10! wzięliśmy udział w akcji „Szlachetna Paczka". Po raz pierwszy jako siły zjednoczone: uczniowie i kadra szkoły podstawowej oraz dawnego gimnazjum. Osobami koordynującymi akcję były: pani pedagog Edyta Jurek i bibliotekarka Stefania Gwóźdź. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W tym roku pomagaliśmy Mamie samotnie wychowującej 2 dzieci. Hojność WAS – DARCZYŃCÓW przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie i chęć niesienia pomocy oraz wrażliwość na czyjś trudny los wybrzmiewały w rozmowach, z dziećmi, młodzieżą, rodzicami, którzy do dostatniej chwili spieszyli z pomocą przynosząc pełne torby darów. Dzięki WIELKIEMU SERCU WAS - DARCZYŃCÓW

zapewniliśmy RODZINIE wszystkie potrzeby, ZGŁOSZONE przez nią w formularzu. Łącznie z ofertą pomalowania mieszkania złożoną przez dwóch ojców. naszych uczniów. (w trakcie realizacji). Po raz pierwszy oddaliśmy rodzinie REKORDOWĄ liczbę paczek (30!) Ich wartość baza Szlachetnej Paczki oszacowała na ok. 10 000 zł. Mnóstwo spontanicznego zaangażowania naszej młodzieży, uczniowie wpadali nawet na parę minut, aby pakować na bieżąco przynoszone artykuły... Robili to BARDZO CHĘTNIE i z ZAANAGAŻOWANIEM . To BARDZO BUDUJĄCE w czasach, gdy o młodzieży mówi się tyle złych rzeczy. Zaangażowanie w ten projekt było lekcją empatii, wrażliwości i otwarcia się na potrzeby innych.

Większość z nas zaliczyła tę lekcję na szóstkę! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji za szlachetne serca i okazaną pomoc. Szczególne podziękowania składamy wszystkim wolontariuszom z naszej szkoły Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej akcji

 
Dane szkoły
PSP w Komprachcicach
im. ks. Jana Twardowskiego
ul. Szkolna 18
46-070 Komprachcice
tel./fax 774647737
 psp_komprachcice@interia.pl
Dzwonki
1 lekcja 8:00 - 8:45
2 lekcja 8:55 - 9:40
3 lekcja 9:50 - 10:35
4 lekcja 10:45 - 11:30
5 lekcja 11:45 - 12:30
6 lekcja 12:40 - 13:25
7 lekcja 13:35 - 14:20
8 lekcja 14:30 - 15:15
9 lekcja 15:25 - 16:10
a wakacje już za...
Na skróty
Warto Zajrzeć

OSiR w Komprachcicach

img 02

Twitter MySpace Skype Vimeo